VKEKK išdavė pirmąsias geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijas

Svetainės tekstas: Didelis Spausdinti

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgdama į naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą ir naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijavimo taisykles, pradeda licencijų išdavimą - 2015 m. balandžio 2 d. licencijos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklai vykdyti išduotos VĮ „Visagino energija" ir UAB „Ukmergės vandenys".

Komisijos duomenimis, Lietuvoje geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo veiklą vykdo apie 390 fizinių ir juridinių asmenų.

Pagal naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatas, licencijos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklai išduodamos juridiniams asmenims, tai reiškia, kad apie 290 ūkio subjektų turės gauti licencijas. Iki šiol jų veikla nebuvo kontroliuojama išduodant licencijas, todėl ūkio subjektai į Komisiją kreipdavosi tik dėl teikiamų paslaugų kainų suderinimo (Komisija yra suderinusi 75 ūkio subjektų kainas), tačiau nebuvo vertinimas jų vadybinis, finansinis ir technologinis pajėgumas šiai veiklai vykdyti.

Jeigu ūkio subjektas, šiuo metu vykdantis geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo veiklą, neatitiks Komisijos numatytų reikalavimų, licencija nebus išduodama. Tokiu atveju savivaldybė, kurioje veikia ūkio subjektas, spręs, kaip užtikrinti paslaugų teikimą vartotojams. 

 

Šaltinis www.regula.lt