Geriamojo vandens tiekimo tinklų rekonstrukcija Visagino savivaldybėje

Svetainės tekstas: Didelis Spausdinti

Projekto būsena: Įgyvendinamas

2016 metais VĮ „Visagino energija" pradėjo įgyvendinti investicinį projektą „Geriamojo vandens tiekimo tinklų rekonstrukcija Visagino savivaldybėje". Projekto įgyvendinimo metu 2016 -2018 metais už 3,76 mln. Eur (be PVM) planuojama pakeisti apie 19,6 km itin prastos būklės geriamojo vandens tiekimo tinklų. Rekonstruoti pasirinkti patys kritiškiausi plieninių vamzdynų ruožai. Jie bus pakeisti šiuolaikiniais ilgaamžiais plastikiniais vamzdžiais, kartu pakeičiant ir pasenusią armatūrą, vandens įvadus iki gyvenamųjų namų. Projektas buvo pradėtas įgyvendinti VĮ „Visagino energija" lėšomis, tačiau šių metų pabaigoje (2016-12-16) buvo pasirašyta projekto finansavimo sutartis su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) projekto daliniam finansavimui Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos" priemonę Nr. 05.3.2-APVA-R-014 „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra, įmonių valdymo tobulinimas". Europos Sąjungos investicijos sudarys apie 46% statybos darbams būtinų lėšų, tai yra apie 1,72 mln. Eur be PVM.

 

2016 m. - 2018 m. rekonstrukcijos darbus vykdo viešai skelbtą konkursą laimėjęs rangovas - jungtinės veiklos partneriai UAB „Infes" ir UAB „KRS", su kuriais 2016-04-29 pasirašyta darbų rangos sutartis 3,76 mln. Eur be PVM sumai.

 

Darbai vykdomi Visagino mieste ir už miesto, 2018 m. startavo paskutinis projekto etapas.  Šiuo metu atlikta apie 80 proc. visų numatytų darbų, iš 3,76 mln. eurų įsisavinta 3,2 mln., iš 19,6 km numatytų km liko pakeisti 3,7 km.

Gerbuvio atstatymo grafikas 

2018 m. rekonstruojami tris vandentiekio ruožai:


  • nuo kelio Nr. 1 iki vandenvietės (darbai baigti);

  • nuo Energetikų g.- Dūkšto kel. sankryžos iki Šiluminės katilinės;

  • praeinamajame tunelyje (Veteranų g., Vilties g., Taikos pr.).

     

    Pasak VĮ „Visagino energija“ gamybos direktoriaus Arūno Kalausko, rangovai vykdo darbus kokybiškai, laikantis numatytų terminų ir planuoja sėkmingai pabaigti projektą jau 2018 m. rudenį.  


Rekonstruojami ruožai matosi pateiktame paveiksle (išskirti šviesesne spalva).