Atmintinė „Kaip taupyti šilumos energiją“

Svetainės tekstas: Didelis SpausdintiPrasidėjus šildymo sezonui mokesčiai už šilumos energiją sudaro didelę dalį išlaidų. 

Specialistai teigia, kad norint žymiai sumažinti šilumos nuostolius, reikia renovuoti pastatą. Šilumos kaštus galima mažinti ir atliekant šilumos sistemų pagerinimo darbus: šildymo ir karšto vandens sistemų izoliavimą bei balansavimą, šilumos punkto automatizavimą. Svarbu yra tinkamai reguliuoti šilumos punktą.

Šilumos suvartojimą apsprendžia pastatų būklė.
Greitai ir paprastai kiekviename name ir bute gali būti pritaikomi keli patarimai, kurie padės išlaikyti šilumą būsto viduje, o tuo pačiu - taupyti, nes šildymui reikės sunaudoti mažiau energijos.
1. Langai, sienos ir durys
Patikrinkite langų, sienų ir durų sandarumą. Atradus nesandarias vietas - reikėtų jas užsandarinti jums patogiausiu būdu. Atidarytos laiptinės durys - tai papildomi šilumos nuostoliai. Uždarykite laiptinės duris tam, kad namuose būtų pastovi temperatūra.
2. Radiatoriai
Reikia laikyti radiatorius atvirus ir švarius. Už radiatorių įsirengus šilumą atspindinčius ekranus, temperatūra bute gali pakilti 1-2 laipsniais. Paskaičiuota, kad dėl šilumos atspindinčių ekranų šilumos vartojimas gali sumažėti net 5-10 procentų. 
3. Namų tekstilė
Ryte, atitraukite užuolaidas, kad saulės šviesa patektų į patalpas, bet vakare jas laikykite užtrauktas. Sunkesnės užuolaidos sudarys užtvarą nuo lango sklindančiai vėsai patekti į kambarį. Kilimas suteiks jaukumo ir šilumos namams.
4. Baldai
Didelių gabaritų baldus statykite prie išorinių sienų, taip sudarysite papildomą sienų šilumos izoliaciją.
5. Vėdinimas
Per ilgai veikiantis gartraukis taip pat ištraukia patalpoje esančią šilumą. Patalpas vėdinkite visiškai atidarę langus pora minučių, tuomet oras namuose pasikeis, bet sienos nespės atšalti. 
 
Primename, kad visais namo vidaus šilumos ūkio ir statybinių konstrukcijų priežiūros klausimais vartotojai turi kreiptis į namą prižiūrinčios organizacijos darbuotojus (namo administratorių, bendrijos pirmininką).