Kodėl nepinga šildymas Lietuvoje

Svetainės tekstas: Didelis SpausdintiLietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija 2011 m. spalio 5 d. (trečiadienį) surengė energetikos konferenciją „Kodėl nepinga šildymas Lietuvoje".

Jums gerai žinoma, kad viena sunkiausių Lietuvos gyventojų ekonominių problemų yra didelės išlaidos šildymui. Tai lemia dvi priežastys: šilumos gamybai daugiausiai naudojamas labai brangus iškastinis kuras (gamtinės dujos, naftos produktai) bei senos statybos daugiabučiai namai, suvartojantys daug šilumos.

Norint iš esmės sumažinti Lietuvos gyventojų mokėjimus už šildymą, būtina įgyvendinti du pagrindinius projektus - pervesti šilumos gamybos šaltinius prie daug pigesnio vietinio biokuro bei atnaujinti (modernizuoti) daugiabučius namus ir taip žymiai sumažinti šilumos suvartojimą.

Mūsų įsitikinimu, sumažinti gyventojų mokėjimus už šildymą galime tik atsakingai veikdami, tai yra - suderinę gyventojų, savivaldybių, ministerijų, kitų susijusių pusių veiksmus.

Todėl, siekdamos paskatinti teigiamus pokyčius šilumos ūkyje bei palengvinti gyventojų būsto išlaikymo kaštus, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija surengė konferenciją „Kodėl nepinga šildymas Lietuvoje". Renginio metu buvo pateikti konkretūs pavyzdžiai, kaip šilumos kainos ir šilumos suvartojimas buvo sumažintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių, tame tarpe kaimyninėje Lenkijoje ir kai kuriuose Lietuvos miestuose. Taip pat vyko diskusija apie pagrindinius daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos trukdžius.

Konferencijos pranešėjai: aukščiausiosios valdžios, savivaldybių ir Europos Sąjungos atsakingų institucijų vadovai ir atstovai, žymūs Lietuvos mokslininkai ir energetikos ekspertai. 

Konferencijos DALOMOJI medžiaga

Paimta iš www.lsta.lt