Dėl geriamojo vandens kokybės (papildyta)

Svetainės tekstas: Didelis SpausdintiŠ. m. birželio mėn. 16 - 19 d. VĮ „Visagino energija" sulaukė skambučių su klausimais dėl geriamojo vandens kokybės. Pasak vartotojų, iš čiaupo bėgo vanduo su atspalviu.
Informuojame, kad geriamąjį vandenį, tiekiamą į miestą  iš požeminių gręžinių, nuolat tikrina įmonės laboratorija. Vandens kokybė atitinka visus higieninių normų reikalavimus.
Š. m. birželio mėn. 16 dieną dėl avarijos vandentiekio tinkluose buvo sukeltas hidraulinis smūgis magistraliniame vandentiekyje, dėl to buvo pakeltos nuosėdos vamzdynuose, kurios suteikė vandeniui gelsvą atspalvį.
Tam, kad kuo greičiau būtų atstatyti geriamojo vandens įprasti parametrai, buvo padaryti tinklų praplovimai Kosmoso, Parko, Partizanų, Jaunystės, Tarybų, Vilties gatvėse bei Sedulinos alėjoje. Buvo paimti mėginiai hidrantuose ir patikrinta vandens kokybė keliose miesto įstaigose. Kai kurie vartotojai pareikalavo atlikti geriamojo vandens kokybės tyrimus jiems priklausančiuose butuose.
Nustatyta, kad vandens kokybė atitinka visus higieninių normų reikalavimus, išskirus geležies kiekį, kuris ne visur atitinka nustatytą normą. Įmonė daro viską, kad kuo greičiau būtų atstatyti vandens parametrai ir informuoja vartotojus, kad padidintas geležies kiekis vandenyje nekelia grėsmės žmogaus sveikatai.
Primename, kad vandentiekio vamzdžiai Visagino savivaldybės teritorijoje 97 % yra plieniniai ir nusidėvėję apie 98% (t.y. eksploatuojami 25-35 m.). Įmonės lėšomis yra pakeista apie 15% vamzdynų  - tai atkarpos Draugystės g. Sedulinos al. bei Taikos prospekte. 

TYRIMŲ REZULTATŲ ATASKAITOS PROTOKOLAS Nr. 276

TYRIMŲ REZULTATŲ ATASKAITOS PROTOKOLAS Nr. 275