Naujienos

Kaip apskaičiuojami tarifai? Kas lemia jų augimą ir prie ko čia Baltarusija?

2021 06 03

UAB „Visagino energija“ apskaičiuoja šilumos ir karšto vandens tarifus pagal su Valstybine energetikos reguliavimo taryba suderintą ir Visagino savivaldybės tarybos nustatytą formulę, kuri susideda iš pastoviosios ir kintamosios dedamųjų. Pastovioji dedamoji perskaičiuojama kartą per metus. Kintamoji dedamoji apima elektros ir vandens technologiniams procesams sąnaudas bei gamtinių dujų, biokuro ir superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų šilumos įsigijimo sąnaudas. Bet koks tarifų pasikeitimas, kaip didėjimas taip ir mažėjimas, skaičiuojamas pagal tą pačia formulę.

Vadovaujantis Šilumos kainų nustatymo metodikos 78 punkto nuostatomis taikomos vartotojams galutinės šilumos kainos privalo būti apskaičiuojamos kas mėnesį, keičiantis atitinkamos kuro rūšies ir aukciono būdu superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų šilumos kainoms. Kitaip sakant, šilumos kainos kintamoji dedamoji perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į gamtinių dujų, biokuro ir superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų šilumos kainų pokyčius.

Paskelbta ir taikoma nuo 2021 m. birželio mėn. šilumos kaina padidėjo dėl pasikeitusių  kuro kainų. Palyginus su 2020 m. birželio mėn. kuro kainomis, gamtinių dujų kaina padidėjo 34,7 proc., perkamo biokuro – 16,5 proc.

Ekspertai prognozuoja, kad biokuro kaina iki 2021 m. pabaigos gali padidėti dar apie 20 proc. Biokuro pabrangimui įtakos gali turėti ir įvykiai susiję su Baltarusija, iš kurios į Lietuvą importuojama didžiausia dalis biokuro. Plačiau susipažinti su įžvalgomis apie situaciją biokuro rinkoje galėsite čia:https://www.delfi.lt/verslas/energetika/pigiausias-sildymo-sezonas-salies-istorijoje-baigesi-ko-tiketis-veliau.d?id=87355385

Primename, kad šilumos energijos tarifas yra viena iš sudedamųjų bendros sąskaitos sumos dalis. Nemažiau svarbus rodiklis – šilumos energijos suvartojimas, kuriam UAB „Visagino energija“ neturi įtakos. Šilumos energijos suvartojimas daugiabučiuose namuose priklauso nuo visų namo gyventojų ir namo administratoriaus sprendimų. UAB „Visagino energija“ viešai skelbia informaciją apie šilumos energijos suvartojimą, su kuria galima susipažinti www.visaginoenergija.lt/informacija-apie-silumos-suvartojima/.

Vasara geriausias laikas pasirūpinti Jūsų namo technine būkle ir pritaikyti įvairias šilumos energijos taupymo priemones. Plačiau apie galimybes sumažinti šilumos energijos suvartojimą ir sąskaitas už šildymą skaitykite www.visaginoenergija.lt/silumos-taupymas/.