Naujienos

Dėl 2021-2022 m. šildymo sezono tarifo

2021 09 02

Gerbiami UAB "Visagino energija" klientai

Dėl pagrindinių šilumos tarifo sudėtinių dalių – biokuro ir gamtinių dujų – kainų ženklaus padidėjimo, ateinančio 2021–2022 m. šildymo sezono šilumos energijos kainos visoje Lietuvoje bus didesnės nei 2020–2021 m.

Esminių šilumos energijos tarifo dedamųjų ženklus pabrangimas jau lėmė tarifo augimą, kuris prasidėjo š.m. birželio mėn.

Paskutinių mėnesių duomenys dėl biokuro ir gamtinių dujų kainų rinkoje nedžiugina. Vien lyginant su 2021 m. gegužės mėn. biokuro kaina šoktelėjo apie 40%, o gamtinių dujų žaliava pabrango apie 130%.

Vertinant esamą situaciją rinkoje ir taikant Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta šilumos tarifo skaičiavimo metodiką prognozuojama, kad šilumos energijos tarifo augimas tęsis ir ateinančio šildymo sezono metu.

Primename, kad šilumos energijos tarifas yra tik viena iš bendros sąskaitos dedamųjų. Bendram sąskaitos dydžiui įtakos turi oro sąlygos ir gyvenamojo namo šilumos energijos suvartojimas. Šilumos energijos suvartojimą galima sumažinti tik daugiabučio gyventojų bendrų pastangų dėka. Raginame aktyviai taikyti šilumos energijos taupymo priemones.

Daugiau apie priemones sutaupyti šilumos energiją Jūsų bute ar daugiabutyje galite sužinoti, pasitarę su Jūsų daugiabučio namo administratoriumi.

Apie šilumos energijos taupymą skaitykite čia: https://www.visaginoenergija.lt/silumos-taupymas/